Playoff Schedule

Below is the schedule for the 2019-20 Winter League Playoffs. Please note: this page is to be used as a reference to see the seedings for teams. This page will be filled in once teams clinch a specific seed.

Schedule is subject to change.

To see seeds for teams based on final standings, visit the Winter Playoff Info Page.

A Tier:

Date Time Rink Tier Home (Seed) Away (Seed)
Wed Apr 226:00PMBIG 1A#2#3
Wed Apr 227:45PMBIG 1A#1 Miners#4
Fri Apr 246:45PMParade SA#3#4
Fri Apr 248:30PMParade SA#1 Miners#2
Sat Apr 255:15PMBIG 2A#1 Miners#3
Sat Apr 257:00PMBIG 2A#2#4
Sun Apr 263:45PMBIG 2AChampionship

B1 Tier:

Date Time Rink Tier Home (Seed) Away (Seed)
Wed Apr 226:00PMBIG 3B1#2#3
Wed Apr 227:45PMBIG 3B1#1#4
Fri Apr 248:15PMBIG 1B1#1#3
Fri Apr 2410:00PMBIG 1B1#2#4
Sat Apr 2510:15PMBIG 3B1#2#4
Sat Apr 2510:30PMBIG 1B1#1#3
Sun Apr 265:30PMBIG 2B1Championship

B2 Tier:

Date Time Rink Pool Home (Seed) Away (Seed)
Mon Apr 209:15PMNew Hope SB2 A#2 Sota Hill#3
Mon Apr 209:30PMNew Hope NB2 A#1#4
Fri Apr 244:45PMBIG 1B2 A#3#4
Fri Apr 246:30PMBIG 1B2 A#1#2 Sota Hill
Sat Apr 259:00AMRichfield 1B2 A#2 Sota Hill#4
Sat Apr 2510:45AMRichfield 1B2 A#1#3
Tue Apr 219:00PMWoog 2B2 B#2#3
Tue Apr 219:20PMWoog 1B2 B#1 Lumberjacks B2#4
Fri Apr 244:30PMBIG 2B2 B#3#4
Fri Apr 246:15PMBIG 2B2 B#1 Lumberjacks B2#2
Sat Apr 2512:30PMRichfield 1B2 B#1 Lumberjacks B2#3
Sat Apr 252:15PMRichfield 1B2 B#2#4
Sun Apr 262:30PMBIG 3B2Championship

B3 Tier:

Date Time Rink Tier Home (Seed) Away (Seed)
Sun Apr 191:30PMRichfield 1B3#3#10
Sun Apr 193:15PMRichfield 1B3#4#9
Sun Apr 195:00PMRichfield 1B3#5#6
Sun Apr 196:30PMBreckB3#1#8
Sun Apr 198:15PMBreckB3#2 River Pirates#7
Thu Apr 236:00PMNew Hope SB3#3#6
Thu Apr 236:15PMParade NB3#5#8
Thu Apr 237:30PMNew Hope NB3#2 River Pirates#10
Thu Apr 237:45PMNew Hope SB3#1#9
Thu Apr 239:40PMNew Hope NB3#4#7
Sat Apr 255:00PMBIG 3B3#1#10
Sat Apr 256:45PMBIG 3B3#2 River Pirates#9
Sat Apr 257:00PMBIG 1B3#3#8
Sat Apr 258:30PMBIG 3B3#4#5
Sat Apr 258:45PMBIG 1B3#6#7
Sun Apr 2612:30PMBIG 1B3SemiFinals#1 v #4
Sun Apr 2612:30PMBIG 2B3SemiFinals#2 v #3
Sun Apr 268:15PMBIG 1B3Championship

C1 Tier:

Date Time Rink Tier Home (Seed) Away (Seed)
Mon Apr 207:15PMPleasantC1#1#8 Royals C1
Mon Apr 208:50PMVadnais 2C1#2 Mastodons C1#7
Mon Apr 209:00PMHighland NC1#3#10
Mon Apr 209:00PMWoog 2C1#4#9
Mon Apr 209:20PMWoog 1C1#5#6
Wed Apr 229:15PMSLP EC1#1#9
Wed Apr 229:45PMSLP WC1#2 Mastodons C1#10
Thu Apr 238:00PMBIG 1C1#3#6
Thu Apr 239:00PMVadnais 1C1#4#7
Thu Apr 239:45PMBreckC1#5#8 Royals C1
Sat Apr 2512:00PMBIG 2C1#4#5
Sat Apr 251:45PMBIG 2C1#6#7
Sat Apr 253:30PMBIG 1C1#2 Mastodons C1#9
Sat Apr 253:30PMBIG 2C1#1#10
Sat Apr 255:15PMBIG 1C1#3#8 Royals C1
Sun Apr 269:00AMBIG 1C1SemiFinals#1 v #4
Sun Apr 2610:45AMBIG 1C1SemiFinals#2 v #3
Sun Apr 266:30PMBIG 1C1Championship

C2 Tier:

Date Time Rink Tier Home (Seed) Away (Seed)
Tue Apr 217:00PMPleasantC2#2 Spartans C2#7
Tue Apr 217:45PMParade SC2#1 Fighting Loons C2#8
Tue Apr 218:20PMVMCC EC2#3 Les Etoiles du Nord C2#10
Tue Apr 218:50PMVadnais 2C2#4#9
Tue Apr 219:45PMSLP WC2#5 Sled Dogs C2#6
Thu Apr 236:15PMBIG 1C2#3 Les Etoiles du Nord C2#6
Thu Apr 236:45PMBIG 3C2#5 Sled Dogs C2#8
Thu Apr 237:15PMBIG 2C2#1 Fighting Loons C2#9
Thu Apr 238:30PMBIG 3C2#4#7
Thu Apr 239:00PMBIG 2C2#2 Spartans C2#10
Sat Apr 258:15AMBIG 3C2#6#7
Sat Apr 2510:00AMBIG 3C2#4#5 Sled Dogs C2
Sat Apr 2511:45AMBIG 3C2#3 Les Etoiles du Nord C2#8
Sat Apr 251:30PMBIG 3C2#1 Fighting Loons C2#10
Sat Apr 253:15PMBIG 3C2#2 Spartans C2#9
Sun Apr 269:30AMBIG 3C2SemiFinals#1 v #4
Sun Apr 2611:45AMBIG 3C2SemiFinals#2 v #3
Sun Apr 267:45PMBIG 3C2Championship

C3 Tier:

Date Time Rink Pool Home (Seed) Away (Seed)
Sun Apr 195:00PMSLP EC3 A#1 Maroons C3#4 Pines
Sun Apr 196:45PMSLP EC3 A#2#3
Wed Apr 226:15PMNew Hope NC3 A#3#4 Pines
Wed Apr 228:00PMNew Hope NC3 A#1 Maroons C3#2
Sat Apr 258:30AMBIG 1C3 A#2#4 Pines
Sat Apr 2510:15AMBIG 1C3 A#1 Maroons C3#3
Sun Apr 195:30PMVadnais 1C3 B#1 Moose C3#4
Sun Apr 197:15PMVadnais 1C3 B#2#3
Wed Apr 227:00PMPleasantC3 B#1 Moose C3#2
Wed Apr 229:45PMNew Hope NC3 B#3#4
Sat Apr 2512:00PMBIG 1C3 B#2#4
Sat Apr 251:45PMBIG 1C3 B#1 Moose C3#3
Sun Apr 198:15PMHighland NC3 C#1#4
Sun Apr 198:30PMSLP EC3 C#2#3
Wed Apr 229:30PMBIG 1C3 C#1#2
Wed Apr 229:30PMBIG 3C3 C#3#4
Sat Apr 258:30AMBIG 3C3 C#2#4
Sat Apr 2510:15AMBIG 3C3 C#1#3
Sun Apr 269:00AMBIG 2C3SemiFinals#1 v #4
Sun Apr 2610:45AMBIG 2C3SemiFinals#2 v #3
Sun Apr 266:00PMBIG 3C3Championship

D1 Tier:

Date Time Rink Pool Home (Seed) Away (Seed)
Wed Apr 229:10PMWoog 2D1 A#1#4
Wed Apr 229:20PMWoog 1D1 A#2#3
Fri Apr 244:15PMBIG 3D1 A#3#4
Fri Apr 246:00PMBIG 3D1 A#1#2
Sat Apr 254:00PMRichfield 1D1 A#2#4
Sat Apr 255:45PMRichfield 1D1 A#1#3
Wed Apr 227:45PMVadnais 1D1 B#1 Ice Sages#4
Wed Apr 229:45PMBIG 2D1 B#2#3
Fri Apr 247:45PMBIG 3D1 B#1 Ice Sages#2
Fri Apr 249:30PMBIG 3D1 B#3#4
Sat Apr 257:30PMRichfield 1D1 B#2#4
Sat Apr 259:15PMRichfield 1D1 B#1 Ice Sages#3
Sun Apr 264:15PMBIG 3D1Championship

D2 Tier:

Date Time Rink Tier Home (Seed) Away (Seed)
Wed Apr 226:15PMBIG 2D2#2#3
Wed Apr 228:00PMBIG 2D2#1#4 Skategoats
Fri Apr 248:00PMBIG 2D2#1#2
Fri Apr 249:45PMBIG 2D2#3#4 Skategoats
Sat Apr 258:45PMBIG 2D2#1#3
Sat Apr 2510:30PMBIG 2D2#2#4 Skategoats
Sun Apr 264:45PMBIG 1D2Championship

Beginner School:

Date Time Rink Tier Home (Seed) Away (Seed)
Sun Apr 263:00PMBIG 1BeginnerWet BanditsStick Figures