Schedule - Twin Cities

2019-20 Winter League

Upcoming Games | Game Results

Upcoming Games

Tue Jan 28 9:15PM

Tria Rink

Ligers

B1 2nd (9-1-1-1)
VS.

Barons B1

B1 6th (5-6-1-0)
Tue Jan 28 9:30PM

Hopkins

Northern Horde B3

B3 West 9th (1-9-1-1)
VS.

Venom B3

B3 West 7th (5-7-0-0)
Tue Jan 28 9:30PM

Richfield 2

Fighting Piranhas C3

C3 South 2nd (9-1-0-1)
VS.

Royals C3

C3 South 3rd (8-2-0-0)
Tue Jan 28 9:45PM

SLP W

Fighting Piranhas B3

B3 West 4th (7-3-2-0)
VS.

River Pirates

B3 West 1st (11-1-0-0)
Tue Jan 28 9:50PM

Woog 1

Riddlers

B1 8th (2-10-0-0)
VS.

Mad Dogs

B1 3rd (5-3-1-3)
Wed Jan 29 9:00PM

Tria Rink

Minnesota Warriors Black

D1 East 9th (4-7-0-0)
VS.

Wolfpack

D1 East 8th (3-4-2-1)
Wed Jan 29 9:15PM

SLP E

Spitfires B3

B3 West 8th (4-8-0-0)
VS.

Fighting Loons B3

B3 West 5th (7-5-0-0)
Wed Jan 29 9:15PM

BIG 3

Rebellion

C2 East 4th (6-5-1-0)
VS.

Moose C2

C2 East 11th (3-7-2-0)
Wed Jan 29 9:45PM

Richfield 2

Battle Cats

B3 West 3rd (8-3-1-0)
VS.

Barons B3

B3 West 2nd (9-3-0-0)
Thu Jan 30 8:50PM

Vadnais 2

Lakers C2

C2 West 7th (5-6-0-0)
VS.

Roadrunners

C2 West 8th (4-6-1-0)
Thu Jan 30 9:00PM

Parade S

Fighting Loons C2

C2 East 1st (10-1-1-0)
VS.

Les Etoiles du Nord C2

C2 East 2nd (9-1-2-0)
Thu Jan 30 9:30PM

Breck

Beavers

C1 West 9th (2-7-2-0)
VS.

Avengers

C1 West 10th (2-10-0-0)
Thu Jan 30 9:50PM

Woog 1

Leftovers

B2 West 7th (4-8-0-0)
VS.

Bullheads

B2 West 8th (3-9-0-0)
Fri Jan 31 6:15PM

Richfield 1

Black Ice

C3 South 7th (2-8-1-0)
VS.

Arctic Wolves

C3 South 5th (6-5-0-0)
Fri Jan 31 7:30PM

Richfield 2

Ice Breakers

B3 East 7th (4-4-2-1)
VS.

Phantoms

B3 East 3rd (7-4-0-0)
Fri Jan 31 8:00PM

Richfield 1

Saints B3

B3 East 9th (3-5-2-1)
VS.

Chaos B3

B3 East 4th (7-4-0-0)
Fri Jan 31 8:10PM

Pleasant

Kodiaks B2

B2 East 6th (4-5-2-0)
VS.

Summit Stout

B2 East 3rd (6-2-2-0)
Fri Jan 31 9:15PM

Braemar W

Rack Attack B3

B3 West 6th (5-5-2-0)
VS.

Monster Squad

B3 West 10th (0-12-0-0)
Fri Jan 31 9:15PM

Richfield 2

Fighting Walleye C3

C3 East 3rd (6-2-2-2)
VS.

Bulls

C3 East 1st (8-1-2-1)
Fri Jan 31 9:30PM

Braemar E

Mastodons North

C2 East 5th (6-5-1-0)
VS.

Anchors

C2 East 9th (4-7-1-0)
Fri Jan 31 9:45PM

Richfield 1

Fighting Loons C3

C3 East 7th (2-9-1-0)
VS.

Slashing Pumpkins

C3 East 5th (6-4-2-0)
Sat Feb 1 4:00PM

Richfield 1

Leafs B3

B3 East 5th (5-2-3-1)
VS.

Les Etoiles du Nord B3

B3 East 1st (8-2-1-0)
Sat Feb 1 4:30PM

Highland S

Stars

C3 South 9th (0-10-0-0)
VS.

Boomsticks

C3 South 6th (4-6-0-1)
Sat Feb 1 5:30PM

SPA-Drake

Wolf-Rayets D1

D1 East 6th (4-4-1-1)
VS.

Minnesota Mallards

D1 East 4th (5-5-1-0)
Sat Feb 1 6:00PM

Richfield 2

Minnesota Loons

B3 East 6th (5-5-1-0)
VS.

Landsharks

B3 East 2nd (7-3-1-0)
Sat Feb 1 6:10PM

Highland S

Marauders

C2 East 10th (4-8-0-0)
VS.

Fighting Ice Fish

C2 East 7th (4-6-2-0)
Sat Feb 1 7:15PM

SPA-Drake

Kan Jammers

D1 East 7th (4-5-1-1)
VS.

Fighting Loons D1

D1 East 1st (8-2-1-0)
Sat Feb 1 7:30PM

New Hope N

Goal Diggers

D2 3rd (8-3-1-0)
VS.

Bold North

D2 1st (9-2-1-0)
Sat Feb 1 7:45PM

New Hope S

Ice Hogs

B2 East 2nd (7-3-1-0)
VS.

Heat

B2 East 4th (6-5-0-0)
Sat Feb 1 7:45PM

Richfield 2

Mosquitos C2

C2 West 9th (4-6-1-0)
VS.

Mastodons Black

C2 West 5th (4-4-1-2)
Sat Feb 1 7:45PM

Breck

Maroons C3

C3 East 2nd (9-2-1-0)
VS.

Pines

C3 East 4th (6-3-3-0)
Sat Feb 1 7:50PM

Highland S

Norsemen C2

C2 East 6th (4-5-3-0)
VS.

Sled Dogs C2

C2 East 3rd (8-2-2-0)
Sat Feb 1 8:10PM

VMCC W

Wild

B2 East 8th (4-5-0-1)
VS.

Jackalopes

B2 East 5th (5-5-1-0)
Sat Feb 1 8:20PM

Hopkins

Fighting Loons D2

D2 5th (5-6-1-0)
VS.

Skategoats

D2 4th (6-5-1-0)
Sat Feb 1 9:00PM

SPA-Drake

Grey Ducks

D1 West 8th (4-7-1-0)
VS.

Troopers D1

D1 West 5th (5-6-1-0)
Sat Feb 1 9:15PM

New Hope N

Puck Bandits

D2 6th (4-7-1-0)
VS.

Renegades

D2 2nd (9-2-0-1)
Sat Feb 1 9:30PM

New Hope S

Chiefs B2

B2 West 5th (6-5-1-0)
VS.

Spartans B2

B2 West 6th (2-5-4-1)
Sat Feb 1 9:30PM

Richfield 2

Fighting Piranhas C1

C1 West 8th (2-7-3-0)
VS.

Mastodons C1

C1 West 1st (12-0-0-0)
Sat Feb 1 9:30PM

Highland S

Chaos C2

C2 East 12th (2-9-1-0)
VS.

Maroons C2

C2 East 8th (4-7-0-1)
Sat Feb 1 9:30PM

Breck

Sharks with frickin lasers

D2 8th (1-9-2-0)
VS.

Hussars

D2 7th (2-8-1-1)
Sat Feb 1 9:45PM

Richfield 1

Team America

A 5th (5-5-1-1)
VS.

Miners

A 1st (8-2-1-1)
Sat Feb 1 9:50PM

VMCC W

Sota Hill

B2 West 4th (6-5-1-0)
VS.

Lumberjacks B2

B2 West 1st (10-1-1-0)
Sat Feb 1 10:00PM

Hopkins

Hooligans D1

D1 West 6th (5-7-0-0)
VS.

Fighting Walleye D1

D1 West 2nd (6-4-2-0)
Mon Feb 3 6:40PM

Vadnais 2

Maroons C1

C1 West 5th (5-5-2-0)
VS.

Jets

C1 West 3rd (6-2-4-0)
Mon Feb 3 8:20PM

Vadnais 2

Leafs C1

C1 West 4th (6-5-1-0)
VS.

Royals C1

C1 West 6th (4-4-2-2)
Mon Feb 3 9:00PM

Tria Rink

Grizzlies

A 8th (1-10-1-0)
VS.

Warriors

A 6th (5-6-1-0)
Mon Feb 3 9:00PM

Pleasant

Norsemen C1

C1 West 2nd (7-1-4-0)
VS.

Chiefs C1

C1 West 7th (3-6-2-0)
Mon Feb 3 9:15PM

Richfield 1

Growlers

A 2nd (7-3-2-0)
VS.

Chiefs A

A 3rd (7-4-1-0)
Mon Feb 3 9:15PM

Richfield 2

Minnesota Mild

C2 West 3rd (7-3-0-1)
VS.

Minnesota Warriors Green

C2 West 2nd (10-1-0-0)
Mon Feb 3 9:30PM

Breck

Outlaws B2

B2 West 3rd (6-4-1-1)
VS.

Rack Attack B2

B2 West 2nd (7-5-0-0)
Tue Feb 4 6:30PM

SPA-Drake

Minnesota Pines

D1 West 7th (4-7-1-0)
VS.

Ice Cobras

D1 West 4th (6-6-0-0)
Tue Feb 4 7:20PM

Pleasant

Les Etoiles du Nord C3

C3 South 8th (2-9-0-0)
VS.

Fighting Piranhas C3

C3 South 2nd (9-1-0-1)
Tue Feb 4 7:30PM

Richfield 2

Ice Sages

D1 West 1st (8-3-1-0)
VS.

Knights D1

D1 West 3rd (6-4-2-0)
Tue Feb 4 8:15PM

SPA-Drake

Shame On Ice C3

C3 East 8th (0-12-0-0)
VS.

Gold Rush

C3 East 6th (5-5-1-1)
Tue Feb 4 9:15PM

Tria Rink

Spitfires C1

C1 East 10th (4-6-0-1)
VS.

Sharks

C1 East 2nd (7-2-3-0)
Tue Feb 4 9:15PM

BIG 3

Troopers C2

C2 West 6th (5-6-0-0)
VS.

Shame on Ice C2

C2 West 10th (4-7-1-0)
Tue Feb 4 9:15PM

Richfield 2

Spartans C3

C3 West 3rd (7-3-0-1)
VS.

Ice Hawks

C3 West 8th (4-8-0-0)
Tue Feb 4 9:40PM

Braemar E

Northern Horde D1

D1 East 2nd (8-3-0-0)
VS.

Minnesota Warriors Black

D1 East 9th (4-7-0-0)
Tue Feb 4 9:50PM

Woog 1

Spiders B2

B2 East 7th (4-6-1-0)
VS.

Kodiaks B2

B2 East 6th (4-5-2-0)
Wed Feb 5 9:00PM

Tria Rink

Spartans A

A 7th (4-8-0-0)
VS.

Summit

A 4th (7-4-1-0)
Wed Feb 5 9:15PM

BIG 3

Yellow Jackets

B3 East 11th (2-9-0-0)
VS.

Saints B3

B3 East 9th (3-5-2-1)
Wed Feb 5 9:30PM

Breck

Wet Bandits

Beginner 1st (0-0-1-0)
VS.

Stick Figures

Beginner 2nd (0-0-1-0)
Thu Feb 6 6:00PM

Breck

Shame On Ice C1

C1 East 5th (5-5-2-0)
VS.

Troopers C1

C1 East 4th (7-3-1-0)
Thu Feb 6 7:30PM

SPA-Drake

Lakers C1

C1 East 3rd (7-3-1-1)
VS.

Lumberjacks C1

C1 East 1st (7-2-2-1)
Thu Feb 6 7:45PM

Breck

Summit Stout

B2 East 3rd (6-2-2-0)
VS.

Ice Hogs

B2 East 2nd (7-3-1-0)
Thu Feb 6 9:00PM

Parade S

Troopers C3

C3 West 4th (6-3-1-1)
VS.

Flying Hellfish

C3 West 9th (1-11-0-0)
Thu Feb 6 9:15PM

SPA-Drake

Bulldogs

C1 East 8th (4-6-2-0)
VS.

Northern Gators

C1 East 9th (3-6-2-1)
Thu Feb 6 9:30PM

Breck

Hooligans C3

C3 West 1st (11-1-0-0)
VS.

Spiders C3

C3 West 5th (4-5-1-1)
Fri Feb 7 7:30PM

Richfield 2

Lakers B1

B1 5th (5-4-2-1)
VS.

Riddlers

B1 8th (2-10-0-0)
Fri Feb 7 9:15PM

Richfield 2

Piranhas

B1 1st (10-1-1-0)
VS.

Ligers

B1 2nd (9-1-1-1)
Fri Feb 7 9:45PM

Braemar E

Blade Runners

C3 West 2nd (8-4-0-0)
VS.

Wildcats

C3 West 7th (4-5-2-0)
Sat Feb 8 4:30PM

Highland N

Mad Dogs

B1 3rd (5-3-1-3)
VS.

Outlaws B1

B1 7th (2-8-2-0)
Sat Feb 8 6:00PM

Phalen

Mosquitos C1

C1 East 7th (4-5-3-0)
VS.

Fighting Loons C1

C1 East 6th (4-4-2-2)
Sat Feb 8 6:00PM

Richfield 2

Boomsticks

C3 South 6th (4-6-0-1)
VS.

Moose C3

C3 South 1st (10-1-0-0)
Sat Feb 8 6:15PM

Richfield 1

Barons B3

B3 West 2nd (9-3-0-0)
VS.

Spitfires B3

B3 West 8th (4-8-0-0)
Sat Feb 8 7:40PM

Phalen

Venom B3

B3 West 7th (5-7-0-0)
VS.

Monster Squad

B3 West 10th (0-12-0-0)
Sat Feb 8 7:45PM

Breck

Venom B1

B1 4th (6-5-0-1)
VS.

Barons B1

B1 6th (5-6-1-0)
Sat Feb 8 7:45PM

Richfield 2

Arctic Wolves

C3 South 5th (6-5-0-0)
VS.

Stars

C3 South 9th (0-10-0-0)
Sat Feb 8 8:00PM

Richfield 1

River Pirates

B3 West 1st (11-1-0-0)
VS.

Battle Cats

B3 West 3rd (8-3-1-0)
Sat Feb 8 8:10PM

VMCC W

Royals C3

C3 South 3rd (8-2-0-0)
VS.

Black Ice

C3 South 7th (2-8-1-0)
Sat Feb 8 9:20PM

Phalen

Roadrunners

C2 West 8th (4-6-1-0)
VS.

Wolf-Rayets C2

C2 West 11th (0-9-0-1)
Sat Feb 8 9:30PM

Breck

Jackalopes

B2 East 5th (5-5-1-0)
VS.

Spitfires B2

B2 East 9th (1-10-0-0)
Sat Feb 8 9:30PM

Richfield 2

Minnesota Mallards

D1 East 4th (5-5-1-0)
VS.

Spartans D1

D1 East 3rd (6-3-1-1)
Sat Feb 8 9:50PM

VMCC W

Pines

C3 East 4th (6-3-3-0)
VS.

Fighting Walleye C3

C3 East 3rd (6-2-2-2)
Sun Feb 9 4:15PM

Richfield 2

Hooligans C2

C2 West 4th (5-6-0-1)
VS.

Mosquitos C2

C2 West 9th (4-6-1-0)
Sun Feb 9 4:30PM

Highland S

Northern Horde B3

B3 West 9th (1-9-1-1)
VS.

Fighting Piranhas B3

B3 West 4th (7-3-2-0)
Sun Feb 9 5:00PM

EPCC 1

Rack Attack B2

B2 West 2nd (7-5-0-0)
VS.

Leftovers

B2 West 7th (4-8-0-0)
Sun Feb 9 5:15PM

SLP E

Skategoats

D2 4th (6-5-1-0)
VS.

Bold North

D2 1st (9-2-1-0)
Sun Feb 9 6:00PM

Breck

Fighting Loons B3

B3 West 5th (7-5-0-0)
VS.

Rack Attack B3

B3 West 6th (5-5-2-0)
Sun Feb 9 6:00PM

Richfield 2

Spiders C3

C3 West 5th (4-5-1-1)
VS.

Spartans C3

C3 West 3rd (7-3-0-1)
Sun Feb 9 6:10PM

Highland S

Les Etoiles du Nord B3

B3 East 1st (8-2-1-0)
VS.

Ice Breakers

B3 East 7th (4-4-2-1)
Sun Feb 9 6:45PM

EPCC 1

Spartans B2

B2 West 6th (2-5-4-1)
VS.

Bullheads

B2 West 8th (3-9-0-0)
Sun Feb 9 7:00PM

SLP E

Fighting Loons D2

D2 5th (5-6-1-0)
VS.

Sharks with frickin lasers

D2 8th (1-9-2-0)
Sun Feb 9 7:10PM

Hopkins

Wolfpack

D1 East 8th (3-4-2-1)
VS.

Kan Jammers

D1 East 7th (4-5-1-1)
Sun Feb 9 7:15PM

New Hope S

Fighting Loons D1

D1 East 1st (8-2-1-0)
VS.

Wolf-Rayets D1

D1 East 6th (4-4-1-1)
Sun Feb 9 7:30PM

New Hope N

Sled Dogs C2

C2 East 3rd (8-2-2-0)
VS.

Moose C2

C2 East 11th (3-7-2-0)
Sun Feb 9 7:30PM

BIG 3

Slashing Pumpkins

C3 East 5th (6-4-2-0)
VS.

Bulls

C3 East 1st (8-1-2-1)
Sun Feb 9 7:40PM

Saint Thomas

Chiefs B2

B2 West 5th (6-5-1-0)
VS.

Sota Hill

B2 West 4th (6-5-1-0)
Sun Feb 9 7:40PM

VMCC W

Royals C1

C1 West 6th (4-4-2-2)
VS.

Jets

C1 West 3rd (6-2-4-0)
Sun Feb 9 7:45PM

Richfield 2

Grizzlies

A 8th (1-10-1-0)
VS.

Team America

A 5th (5-5-1-1)
Sun Feb 9 7:45PM

Breck

Landsharks

B3 East 2nd (7-3-1-0)
VS.

Leafs B3

B3 East 5th (5-2-3-1)
Sun Feb 9 7:45PM

Tria Rink

Chaos B3

B3 East 4th (7-4-0-0)
VS.

Minnesota Loons

B3 East 6th (5-5-1-0)
Sun Feb 9 7:50PM

Highland S

Norsemen C2

C2 East 6th (4-5-3-0)
VS.

Mastodons North

C2 East 5th (6-5-1-0)
Sun Feb 9 8:00PM

Woog 2

Troopers D1

D1 West 5th (5-6-1-0)
VS.

Fighting Walleye D1

D1 West 2nd (6-4-2-0)
Sun Feb 9 8:30PM

EPCC 1

Phantoms

B3 East 3rd (7-4-0-0)
VS.

Zephyrs

B3 East 8th (3-5-3-0)
Sun Feb 9 8:45PM

SLP E

Renegades

D2 2nd (9-2-0-1)
VS.

Goal Diggers

D2 3rd (8-3-1-0)
Sun Feb 9 8:50PM

Hopkins

Les Etoiles du Nord C2

C2 East 2nd (9-1-2-0)
VS.

Chaos C2

C2 East 12th (2-9-1-0)
Sun Feb 9 9:00PM

New Hope S

Hussars

D2 7th (2-8-1-1)
VS.

Puck Bandits

D2 6th (4-7-1-0)
Sun Feb 9 9:15PM

Richfield 1

Heat

B2 East 4th (6-5-0-0)
VS.

Wild

B2 East 8th (4-5-0-1)
Sun Feb 9 9:15PM

BIG 3

Fighting Loons C3

C3 East 7th (2-9-1-0)
VS.

Shame On Ice C3

C3 East 8th (0-12-0-0)
Sun Feb 9 9:15PM

New Hope N

Gold Rush

C3 East 6th (5-5-1-1)
VS.

Maroons C3

C3 East 2nd (9-2-1-0)
Sun Feb 9 9:20PM

Saint Thomas

Lumberjacks B2

B2 West 1st (10-1-1-0)
VS.

Outlaws B2

B2 West 3rd (6-4-1-1)
Sun Feb 9 9:20PM

VMCC W

Fighting Ice Fish

C2 East 7th (4-6-2-0)
VS.

Fighting Loons C2

C2 East 1st (10-1-1-0)
Sun Feb 9 9:30PM

Richfield 2

Summit

A 4th (7-4-1-0)
VS.

Growlers

A 2nd (7-3-2-0)
Sun Feb 9 9:30PM

Breck

Mastodons C1

C1 West 1st (12-0-0-0)
VS.

Beavers

C1 West 9th (2-7-2-0)
Sun Feb 9 9:30PM

Tria Rink

Avengers

C1 West 10th (2-10-0-0)
VS.

Norsemen C1

C1 West 2nd (7-1-4-0)
Sun Feb 9 9:30PM

Highland S

Minnesota Warriors Green

C2 West 2nd (10-1-0-0)
VS.

Lakers C2

C2 West 7th (5-6-0-0)
Sun Feb 9 9:40PM

Woog 2

Knights D1

D1 West 3rd (6-4-2-0)
VS.

Hooligans D1

D1 West 6th (5-7-0-0)
Mon Feb 10 8:40PM

Vadnais 1

Anchors

C2 East 9th (4-7-1-0)
VS.

Marauders

C2 East 10th (4-8-0-0)
Mon Feb 10 9:00PM

Tria Rink

Grey Ducks

D1 West 8th (4-7-1-0)
VS.

Minnesota Pines

D1 West 7th (4-7-1-0)
Mon Feb 10 9:15PM

Richfield 2

Leafs C1

C1 West 4th (6-5-1-0)
VS.

Fighting Piranhas C1

C1 West 8th (2-7-3-0)
Mon Feb 10 9:15PM

Richfield 1

Maroons C2

C2 East 8th (4-7-0-1)
VS.

Rebellion

C2 East 4th (6-5-1-0)
Mon Feb 10 9:30PM

Breck

Chiefs C1

C1 West 7th (3-6-2-0)
VS.

Maroons C1

C1 West 5th (5-5-2-0)
Tue Feb 11 7:45PM

Richfield 2

Mastodons Black

C2 West 5th (4-4-1-2)
VS.

Minnesota Mild

C2 West 3rd (7-3-0-1)
Tue Feb 11 9:05PM

Tria Rink

Warriors

A 6th (5-6-1-0)
VS.

Chiefs A

A 3rd (7-4-1-0)
Tue Feb 11 9:10PM

Braemar E

Miners

A 1st (8-2-1-1)
VS.

Spartans A

A 7th (4-8-0-0)
Tue Feb 11 9:30PM

Richfield 2

Ice Cobras

D1 West 4th (6-6-0-0)
VS.

Ice Sages

D1 West 1st (8-3-1-0)
Tue Feb 11 9:50PM

Woog 1

Sled Dogs C1

C1 East 11th (3-6-2-1)
VS.

Shame On Ice C1

C1 East 5th (5-5-2-0)