Schedule - Twin Cities

2019-20 Winter League

Upcoming Games | Game Results

Upcoming Games

Wed Sep 30 7:45PM

Woog 1

Moose C3

C3 South 1st (18-1-0-0)
VS.

Bulls

C3 East 3rd (11-4-4-1)
Wed Sep 30 8:45PM

SPA-Drake

Minnesota Warriors Green

C2 West 3rd (13-5-0-0)
VS.

Maroons C2

C2 East 10th (4-13-2-1)
Wed Sep 30 8:50PM

Braemar W

Barons B3

B3 West 2nd (15-5-0-0)
VS.

Venom B3

B3 West 7th (7-12-0-0)
Wed Sep 30 9:00PM

Richfield 2

Fighting Loons C2

C2 East 1st (17-2-1-0)
VS.

Mastodons North

C2 East 4th (10-9-1-0)
Wed Sep 30 9:30PM

Woog 1

Royals C3

C3 South 2nd (14-4-0-0)
VS.

Fighting Piranhas C3

C3 South 3rd (13-3-1-1)
Wed Sep 30 9:30PM

Breck

Stick Figures

Beginner 2nd (2-4-1-0)
VS.

Wet Bandits

Beginner 1st (4-1-1-1)
Thu Oct 1 7:50PM

Vadnais 2

Ice Cobras

D1 West 4th (9-10-0-0)
VS.

Moose D1

D1 East 8th (3-8-2-5)
Thu Oct 1 8:00PM

SLP E

Lakers C1

C1 East 5th (10-6-1-1)
VS.

Beavers

C1 West 9th (4-12-2-1)
Thu Oct 1 8:40PM

Highland N

Zephyrs

B3 East 9th (4-8-5-1)
VS.

Monster Squad

B3 West 10th (1-18-0-0)
Thu Oct 1 9:00PM

Parade S

Les Etoiles du Nord B3

B3 East 1st (14-2-1-1)
VS.

Battle Cats

B3 West 3rd (14-4-1-0)
Thu Oct 1 9:15PM

Richfield 2

Fighting Loons C1

C1 East 2nd (10-5-2-2)
VS.

Northern Gators

C1 East 11th (4-11-2-1)
Thu Oct 1 9:45PM

Woog 1

Sharks

C1 East 4th (10-6-3-0)
VS.

Bulldogs

C1 East 9th (6-9-2-2)
Fri Oct 2 5:15PM

BIG 2

Maroons C1

C1 West 5th (9-8-2-0)
VS.

Avengers

C1 West 10th (3-14-1-1)
Fri Oct 2 5:30PM

BIG 3

TDB

VS.

Anchors

C2 East 9th (7-10-3-0)
Fri Oct 2 5:45PM

BIG 1

Royals C1

C1 West 4th (9-5-3-2)
VS.

Fighting Piranhas C1

C1 West 8th (4-11-3-2)
Fri Oct 2 6:00PM

SLP W

Maroons C3

C3 East 1st (15-2-3-0)
VS.

Troopers C3

C3 West 3rd (11-5-1-1)
Fri Oct 2 7:15PM

BIG 2

TDB

VS.

Shame on Ice C2

C2 West 8th (7-10-1-0)
Fri Oct 2 7:30PM

BIG 3

Minnesota Mild

C2 West 2nd (13-3-1-1)
VS.

TDB

Fri Oct 2 7:45PM

BIG 1

Leafs C1

C1 West 6th (8-8-2-1)
VS.

Spitfires C1

C1 East 8th (8-8-0-2)
Fri Oct 2 7:45PM

SLP W

Fighting Walleye C3

C3 East 2nd (12-3-3-2)
VS.

Spartans C3

C3 West 2nd (12-5-1-1)
Fri Oct 2 8:00PM

SPA-Drake

Kan Jammers

D1 East 4th (9-6-2-1)
VS.

TDB

Fri Oct 2 9:00PM

Richfield 1

TDB

VS.

Pines

C3 East 4th (10-5-5-0)
Fri Oct 2 9:15PM

BIG 2

TDB

VS.

Chaos C2

C2 East 12th (3-16-1-0)
Fri Oct 2 9:30PM

BIG 3

TDB

VS.

Arctic Wolves

C3 South 5th (8-9-0-1)
Fri Oct 2 9:30PM

SLP W

Knights D1

D1 West 2nd (11-6-2-0)
VS.

Wolfpack

D1 East 6th (7-7-3-1)
Fri Oct 2 9:45PM

BIG 1

Mosquitos C1

C1 East 6th (9-6-3-0)
VS.

Sled Dogs C1

C1 East 10th (4-9-3-2)
Sat Oct 3 9:00AM

BIG 1

Saints B3

B3 East 6th (8-5-4-1)
VS.

Minnesota Loons

B3 East 5th (10-7-1-1)
Sat Oct 3 9:45AM

BIG 3

TDB

VS.

TDB

Sat Oct 3 11:00AM

BIG 1

TDB

VS.

TDB

Sat Oct 3 11:15AM

BIG 2

Slashing Pumpkins

C3 East 6th (8-8-4-0)
VS.

Black Ice

C3 South 7th (5-11-2-0)
Sat Oct 3 11:45AM

BIG 3

Rebellion

C2 East 7th (8-7-4-0)
VS.

Hooligans C2

C2 West 6th (8-10-0-1)
Sat Oct 3 1:00PM

BIG 1

Venom B1

B1 5th (9-8-1-2)
VS.

Barons B1

B1 6th (8-10-2-0)
Sat Oct 3 1:15PM

BIG 2

Ice Hawks

C3 West 7th (5-13-0-0)
VS.

Les Etoiles du Nord C3

C3 South 8th (3-15-1-0)
Sat Oct 3 1:45PM

BIG 3

Mastodons Black

C2 West 5th (7-7-2-2)
VS.

Roadrunners

C2 West 9th (6-11-1-0)
Sat Oct 3 3:00PM

BIG 1

Miners

A 1st (13-3-2-1)
VS.

Warriors

A 3rd (11-8-1-0)
Sat Oct 3 3:15PM

BIG 2

Spiders C3

C3 West 6th (7-9-2-1)
VS.

Fighting Loons C3

C3 East 7th (3-14-2-1)
Sat Oct 3 3:45PM

BIG 3

Skategoats

D2 4th (10-7-2-0)
VS.

Puck Bandits

D2 8th (4-13-2-0)
Sat Oct 3 5:00PM

BIG 1

Chiefs A

A 2nd (11-5-3-0)
VS.

Summit

A 6th (8-8-2-1)
Sat Oct 3 5:15PM

BIG 2

Spartans D1

D1 East 5th (9-8-1-1)
VS.

TDB

Sat Oct 3 5:45PM

BIG 3

Sharks with frickin lasers

D2 6th (4-12-3-0)
VS.

Hussars

D2 8th (4-13-1-1)
Sat Oct 3 6:45PM

SLP W

Piranhas

B1 1st (14-4-1-1)
VS.

Outlaws B1

B1 7th (8-10-2-0)
Sat Oct 3 7:00PM

BIG 1

Bold North

D2 1st (14-4-1-0)
VS.

Fighting Loons D2

D2 5th (9-9-1-0)
Sat Oct 3 7:15PM

BIG 2

Fighting Walleye D1

D1 West 3rd (9-7-3-0)
VS.

Grey Ducks

D1 West 7th (7-10-2-0)
Sat Oct 3 7:30PM

Richfield 1

Growlers

A 5th (9-7-3-0)
VS.

Grizzlies

A 8th (2-16-2-0)
Sat Oct 3 7:45PM

BIG 3

TDB

VS.

TDB

Sat Oct 3 8:30PM

SLP W

Ligers

B1 2nd (13-5-1-1)
VS.

Mad Dogs

B1 3rd (11-5-1-3)
Sat Oct 3 9:00PM

BIG 1

Renegades

D2 2nd (13-5-0-1)
VS.

Goal Diggers

D2 3rd (12-5-2-0)
Sat Oct 3 9:15PM

Richfield 1

Team America

A 4th (10-7-1-1)
VS.

Spartans A

A 7th (6-13-0-0)
Sat Oct 3 9:15PM

BIG 2

Mastodons C1

C1 West 1st (18-1-0-0)
VS.

TDB

Sat Oct 3 9:45PM

BIG 3

TDB

VS.

TDB

Sun Oct 4 10:15AM

BIG 2

Kodiaks B2

B2 East 5th (7-8-3-0)
VS.

Leftovers

B2 West 7th (7-11-1-0)
Sun Oct 4 10:30AM

BIG 1

TDB

VS.

TDB

Sun Oct 4 12:15PM

BIG 2

Summit Stout

B2 East 1st (12-4-2-0)
VS.

Wild

B2 East 8th (6-10-0-2)
Sun Oct 4 12:30PM

BIG 1

TDB

VS.

TDB

Sun Oct 4 2:30PM

BIG 1

TDB

VS.

TDB

Sun Oct 4 5:30PM

Woog 2

TDB

VS.

TDB

Sun Oct 4 5:40PM

Highland N

TDB

VS.

TDB

Sun Oct 4 6:45PM

Richfield 2

River Pirates

B3 West 1st (16-3-0-0)
VS.

Chaos B3

B3 East 6th (10-8-1-0)
Sun Oct 4 7:00PM

SLP E

Lumberjacks B2

B2 West 1st (14-3-2-0)
VS.

Ice Hogs

B2 East 3rd (11-5-2-0)
Sun Oct 4 7:00PM

Highland S

Fighting Loons D1

D1 East 1st (13-2-3-0)
VS.

Minnesota Mallards

D1 East 3rd (10-6-2-0)
Sun Oct 4 7:10PM

Woog 2

Hooligans C3

C3 West 1st (15-2-1-0)
VS.

Blade Runners

C3 West 4th (11-6-1-0)
Sun Oct 4 7:30PM

Highland N

Troopers C1

C1 East 1st (12-6-1-0)
VS.

Lumberjacks C1

C1 East 3rd (10-6-2-1)
Sun Oct 4 8:30PM

Richfield 2

Fighting Loons B3

B3 West 5th (13-6-0-0)
VS.

Fighting Piranhas B3

B3 West 4th (12-5-2-0)
Sun Oct 4 8:45PM

SLP E

Lakers B2

B2 East 2nd (12-5-1-0)
VS.

Bullheads

B2 West 8th (7-12-0-0)
Sun Oct 4 8:50PM

Highland S

Ice Sages

D1 West 1st (13-5-1-0)
VS.

Northern Horde D1

D1 East 2nd (13-6-0-0)
Sun Oct 4 9:00PM

Richfield 1

TDB

VS.

Phantoms

B3 East 3rd (12-6-0-0)
Sun Oct 4 9:10PM

Woog 1

Leafs B3

B3 East 2nd (10-3-4-1)
VS.

Landsharks

B3 East 4th (10-6-1-1)
Sun Oct 4 9:20PM

Highland N

Norsemen C1

C1 West 2nd (11-2-4-2)
VS.

Jets

C1 West 3rd (12-4-4-0)
Sun Oct 4 9:30PM

Breck

TDB

VS.

TDB

Mon Oct 5 9:00PM

Hopkins

Jackalopes

B2 East 4th (10-6-2-0)
VS.

Outlaws B2

B2 West 4th (9-8-1-1)
Mon Oct 5 9:00PM

Richfield 1

TDB

VS.

TDB

Mon Oct 5 9:00PM

Richfield 2

TDB

VS.

TDB

Mon Oct 5 9:30PM

Breck

TDB

VS.

TDB

Tue Oct 6 7:30PM

SLP E

Spartans B2

B2 West 3rd (8-6-5-1)
VS.

Chiefs B2

B2 West 5th (8-11-1-0)
Tue Oct 6 8:50PM

Hopkins

TDB

VS.

TDB

Tue Oct 6 9:20PM

Woog 1

TDB

VS.

TDB

Tue Oct 6 9:30PM

Richfield 2

TDB

VS.

TDB

Tue Oct 6 9:40PM

Woog 2

TDB

VS.

TDB

Sat Oct 10 4:00PM

SLP E

TDB

VS.

TDB

Sat Oct 10 5:45PM

SLP E

TDB

VS.

TDB

Sat Oct 10 7:30PM

SLP E

TDB

VS.

TDB

Sat Oct 10 8:15PM

SLP W

Wet Bandits

Beginner 1st (4-1-1-1)
VS.

Stick Figures

Beginner 2nd (2-4-1-0)
Sat Oct 10 9:15PM

SLP E

TDB

VS.

TDB

Sun Oct 11 6:15PM

Richfield 2

TDB

VS.

TDB

Sun Oct 11 7:00PM

SLP E

TDB

VS.

TDB

Sun Oct 11 8:00PM

Richfield 2

TDB

VS.

TDB

Sun Oct 11 8:45PM

SLP E

TDB

VS.

TDB

Sun Oct 11 9:45PM

Richfield 2

TDB

VS.

TDB