Twin Cities 2020-21 Winter League Season 1 Playoffs

2020-21 Winter League Season 1

Upcoming Games | Game Results

Playoff Game Results

Sun Mar 28 11:59PM

Played @SLP E

Zephyrs

B3 South 2nd (7-1-2-1)
0
FINAL
1

Landsharks

B3 South 3rd (7-4-0-0)
Sun Mar 28 8:00PM

Played @Richfield 2

Sharks with frickin lasers

D2 1st (8-2-1-0)
8
FINAL
2

Fighting Loons D2

D2 2nd (8-4-0-0)
Sun Mar 28 6:45PM

Played @SLP E

Summit

A 1st (9-2-0-0)
2
FINAL
3

Miners

A 3rd (7-4-0-0)
Sun Mar 28 6:15PM

Played @Richfield 2

Fighting Walleye D1

D1 East 1st (9-2-0-0)
4
FINAL
6

Spartans D1

D1 East 2nd (8-3-0-0)
Sun Mar 28 5:00PM

Played @SLP E

Lakers B2

B2 West 2nd (7-1-3-0)
2
FINAL
4

Summit Stout

B2 East 4th (5-4-2-0)
Sun Mar 28 4:30PM

Played @Richfield 2

Moose Black

C2 West 1st (10-1-0-0)
1
FINAL
0

Hooligans C2

C2 East 3rd (5-2-4-0)
Sat Mar 27 8:30PM

Played @Richfield 1

Pines

C3 West 3rd (8-2-1-0)
3
FINAL
4

Fighting Walleye C3

C3 East 3rd (7-3-1-0)
Sat Mar 27 6:45PM

Played @Richfield 1

Royals C1

C1 East 1st (9-2-0-0)
4
FINAL
7

Sled Dogs Grey

C1 West 2nd (7-2-0-2)
Sat Mar 27 5:00PM

Played @Richfield 1

Piranhas

B1 4th (6-4-1-0)
3
FINAL
4

Kodiaks B1

B1 2nd (6-4-0-1)
Fri Mar 26 9:00PM

Played @Richfield 1

Rack Attack B2

B2 East 2nd (8-1-1-1)
2
FINAL
4

Summit Stout

B2 East 4th (5-4-2-0)
Fri Mar 26 9:00PM

Played @EPCC 1

Hooligans C2

C2 East 3rd (5-2-4-0)
8
FINAL
2

Mosquitos C2

C2 West 4th (5-4-2-0)
Fri Mar 26 9:00PM

Played @EPCC 2

Moose Black

C2 West 1st (10-1-0-0)
3
FINAL (OT)
3

Anchors

C2 East 1st (7-2-3-0)
Fri Mar 26 8:00PM

Played @Braemar E

Lakers B2

B2 West 2nd (7-1-3-0)
5
FINAL
1

Outlaws B2

B2 West 4th (4-4-3-0)
Thu Mar 25 9:20PM

Played @Highland N

Sharks with frickin lasers

D2 1st (8-2-1-0)
5
FINAL
1

Puck Bandits

D2 4th (4-6-1-0)
Thu Mar 25 9:15PM

Played @EPCC 1

Spartans D1

D1 East 2nd (8-3-0-0)
6
FINAL
3

Minnesota Mallards

D1 East 3rd (7-4-0-0)
Thu Mar 25 8:45PM

Played @New Hope S

Minnesota Loons

B3 East 2nd (7-3-1-0)
4
FINAL
8

Landsharks

B3 South 3rd (7-4-0-0)
Thu Mar 25 8:45PM

Played @Richfield 2

Fighting Walleye D1

D1 East 1st (9-2-0-0)
2
FINAL
1

Ice Sages

D1 East 4th (7-4-0-0)
Thu Mar 25 7:00PM

Played @New Hope S

Zephyrs

B3 South 2nd (7-1-2-1)
5
FINAL (OT)
5

Lumberjacks B3

B3 West 3rd (6-4-1-0)
Wed Mar 24 9:45PM

Played @Richfield 2

Fighting Loons D2

D2 2nd (8-4-0-0)
1
FINAL
0

Hussars

D2 3rd (4-5-2-0)
Wed Mar 24 9:30PM

Played @SLP E

Minnesota Mild

C2 West 2nd (9-2-0-0)
5
FINAL
6

Hooligans C2

C2 East 3rd (5-2-4-0)
Wed Mar 24 9:00PM

Played @Parade N

Spartans C3

C3 East 1st (9-1-1-0)
1
FINAL
2

Fighting Walleye C3

C3 East 3rd (7-3-1-0)
Wed Mar 24 8:45PM

Played @New Hope S

Lakers B2

B2 West 2nd (7-1-3-0)
2
FINAL (OT)
2

Leftovers

B2 East 3rd (8-2-0-1)
Wed Mar 24 8:30PM

Played @SPA-Drake

Anchors

C2 East 1st (7-2-3-0)
7
FINAL
3

Maroons White

C2 West 3rd (6-5-0-0)
Wed Mar 24 8:20PM

Played @Woog 2

Spartans C1

C1 West 1st (10-1-0-0)
2
FINAL (OT)
3

Sled Dogs Grey

C1 West 2nd (7-2-0-2)
Wed Mar 24 8:10PM

Played @Braemar S

Pines

C3 West 3rd (8-2-1-0)
4
FINAL
1

Bulls

C3 East 2nd (7-1-3-0)
Wed Mar 24 7:00PM

Played @New Hope S

Rack Attack B2

B2 East 2nd (8-1-1-1)
5
FINAL (OT)
4

Bullheads

B2 West 3rd (5-4-2-0)
Wed Mar 24 6:40PM

Played @Woog 2

Royals C1

C1 East 1st (9-2-0-0)
1
FINAL
0

Jets

C1 West 3rd (7-4-0-0)
Tue Mar 23 9:30PM

Played @SLP E

Warriors

A 2nd (7-3-0-1)
2
FINAL
7

Miners

A 3rd (7-4-0-0)
Tue Mar 23 9:20PM

Played @Braemar E

Moose Black

C2 West 1st (10-1-0-0)
2
FINAL (OT)
2

Rebellion

C2 East 4th (5-5-1-0)
Tue Mar 23 8:50PM

Played @Woog 1

Mastodons North

C2 East 2nd (8-2-1-0)
2
FINAL
5

Mosquitos C2

C2 West 4th (5-4-2-0)
Tue Mar 23 8:45PM

Played @Richfield 2

Summit

A 1st (9-2-0-0)
5
FINAL
2

Growlers

A 4th (6-5-0-0)
Tue Mar 23 8:30PM

Played @Parade N

Wild

B2 East 1st (9-2-0-0)
0
FINAL
1

Outlaws B2

B2 West 4th (4-4-3-0)
Tue Mar 23 7:45PM

Played @Parade S

Lumberjacks B2

B2 West 1st (8-2-1-0)
3
FINAL
4

Summit Stout

B2 East 4th (5-4-2-0)
Mon Mar 22 9:15PM

Played @Richfield 1

Spartans D1

D1 East 2nd (8-3-0-0)
9
FINAL
2

Northern Horde D1

D1 West 3rd (6-5-0-0)
Mon Mar 22 9:15PM

Played @Richfield 2

Fighting Loons D1

D1 West 2nd (9-1-1-0)
1
FINAL
2

Ice Sages

D1 East 4th (7-4-0-0)
Mon Mar 22 8:45PM

Played @Braemar W

Spartans C1

C1 West 1st (10-1-0-0)
2
FINAL
1

Maroons C1

C1 South 3rd (6-4-1-0)
Mon Mar 22 8:45PM

Played @Parade S

Fighting Walleye D1

D1 East 1st (9-2-0-0)
6
FINAL
1

Minnesota Pines

D1 West 4th (5-6-0-0)
Mon Mar 22 8:30PM

Played @Braemar E

Zephyrs

B3 South 2nd (7-1-2-1)
4
FINAL (OT)
4

Fighting Piranhas B3

B3 West 2nd (7-3-0-1)
Mon Mar 22 8:30PM

Played @SPA-Drake

Wolfpack

D1 West 1st (10-1-0-0)
0
FINAL
7

Minnesota Mallards

D1 East 3rd (7-4-0-0)
Mon Mar 22 8:30PM

Played @Breck

Puck Bandits

D2 4th (4-6-1-0)
7
FINAL
4

Komrades

D2 5th (2-9-0-0)
Mon Mar 22 8:00PM

Played @Braemar S

Fighting Loons B3

B3 South 1st (8-2-1-0)
3
FINAL
4

Lumberjacks B3

B3 West 3rd (6-4-1-0)
Sun Mar 21 9:45PM

Played @New Hope S

Spiders C3

C3 West 1st (8-2-1-0)
2
FINAL
3

Fighting Walleye C3

C3 East 3rd (7-3-1-0)
Sun Mar 21 9:30PM

Played @Richfield 2

Bulls

C3 East 2nd (7-1-3-0)
4
FINAL
3

Arctic Wolves

C3 West 2nd (8-2-1-0)
Sun Mar 21 8:30PM

Played @EPCC 3

Fighting Loons C1

C1 South 1st (8-1-2-0)
3
FINAL
4

Jets

C1 West 3rd (7-4-0-0)
Sun Mar 21 8:00PM

Played @New Hope S

Mastodons B3

B3 West 1st (7-2-2-0)
1
FINAL
5

Minnesota Loons

B3 East 2nd (7-3-1-0)
Sun Mar 21 7:45PM

Played @Richfield 2

Pines

C3 West 3rd (8-2-1-0)
3
FINAL
2

Wildcats

C3 East 4th (6-3-2-0)
Sun Mar 21 6:45PM

Played @EPCC 3

Royals C1

C1 East 1st (9-2-0-0)
4
FINAL
2

Troopers C1

C1 South 2nd (6-3-2-0)
Sun Mar 21 6:15PM

Played @New Hope S

Yellow Jackets

B3 East 1st (8-3-0-0)
2
FINAL
5

Landsharks

B3 South 3rd (7-4-0-0)
Sun Mar 21 6:00PM

Played @Richfield 2

Spartans C3

C3 East 1st (9-1-1-0)
5
FINAL
1

Royals C3

C3 West 4th (5-5-1-0)
Sun Mar 21 5:00PM

Played @EPCC 3

Sled Dogs Grey

C1 West 2nd (7-2-0-2)
1
FINAL
0

Norsemen C1

C1 East 2nd (7-3-1-0)
Sat Mar 20 9:30PM

Played @Richfield 1

Saints

B3 East 4th (6-3-1-1)
4
FINAL
7

Lumberjacks B3

B3 West 3rd (6-4-1-0)
Sat Mar 20 9:30PM

Played @New Hope S

Maroons C1

C1 South 3rd (6-4-1-0)
5
FINAL
3

Mosquitos C1

C1 East 3rd (6-5-0-0)
Sat Mar 20 7:45PM

Played @Richfield 1

Swamp Monsters

B1 3rd (6-4-0-1)
4
FINAL (OT)
5

Piranhas

B1 4th (6-4-1-0)
Sat Mar 20 6:00PM

Played @Richfield 1

Mad Dogs

B1 1st (6-3-1-1)
5
FINAL
6

Kodiaks B1

B1 2nd (6-4-0-1)