Schedule - Twin Cities

2019-20 Winter League

Upcoming Games | Game Results

Upcoming Games

Fri Nov 22 6:50PM

Pleasant

Rack Attack B2

B2 West 4th (2-1-0-0)
VS.

Chiefs B2

B2 West 3rd (2-1-0-0)
Fri Nov 22 8:30PM

Pleasant

Leftovers

B2 West 2nd (2-1-0-0)
VS.

Outlaws B2

B2 West 1st (2-0-1-0)
Fri Nov 22 8:30PM

Braemar S

Minnesota Warriors Green

C2 West 2nd (3-0-0-0)
VS.

Wolf-Rayets C2

C2 West 11th (0-2-0-0)
Fri Nov 22 9:05PM

Braemar E

Mastodons Black

C2 West 3rd (1-0-1-1)
VS.

Lakers C2

C2 West 9th (1-2-0-0)
Sat Nov 23 2:15PM

Richfield 2

Bullheads

B2 West 8th (0-3-0-0)
VS.

Sota Hill

B2 West 7th (1-2-0-0)
Sat Nov 23 4:00PM

Richfield 2

Spartans B2

B2 West 6th (0-1-1-1)
VS.

Lumberjacks B2

B2 West 5th (2-1-0-0)
Sat Nov 23 4:20PM

Highland S

Bulls

C3 East 1st (3-0-0-0)
VS.

Shame On Ice C3

C3 East 8th (0-3-0-0)
Sat Nov 23 4:30PM

SLP Outdoor

Goal Diggers

D2 1st (3-0-0-0)
VS.

Puck Bandits

D2 2nd (3-0-0-0)
Sat Nov 23 6:00PM

SLP E

Hooligans C2

C2 West 6th (1-1-0-1)
VS.

Minnesota Mild

C2 West 8th (1-1-0-1)
Sat Nov 23 6:00PM

Highland S

Fighting Walleye C3

C3 East 3rd (2-0-1-0)
VS.

Maroons C3

C3 East 2nd (3-0-0-0)
Sat Nov 23 6:15PM

SLP W

Fighting Piranhas C3

C3 South 1st (3-0-0-1)
VS.

Les Etoiles du Nord C3

C3 South 9th (0-3-0-0)
Sat Nov 23 6:15PM

SLP Outdoor

Skategoats

D2 3rd (2-1-0-0)
VS.

Hussars

D2 6th (1-1-0-1)
Sat Nov 23 7:40PM

Highland S

Spiders C3

C3 West 2nd (2-0-1-0)
VS.

Hooligans C3

C3 West 1st (3-1-0-0)
Sat Nov 23 7:45PM

New Hope S

Fighting Loons C1

C1 East 4th (2-1-0-1)
VS.

Bulldogs

C1 East 10th (1-3-0-0)
Sat Nov 23 7:45PM

SLP E

Wildcats

C3 West 8th (0-2-1-0)
VS.

Blade Runners

C3 West 4th (2-2-0-0)
Sat Nov 23 8:00PM

SLP W

Pines

C3 East 5th (1-2-0-0)
VS.

Fighting Loons C3

C3 East 6th (0-2-1-0)
Sat Nov 23 8:00PM

SLP Outdoor

Bold North

D2 4th (2-1-0-0)
VS.

Sharks with frickin lasers

D2 8th (0-3-0-0)
Sat Nov 23 8:10PM

VMCC W

Growlers

A 1st (2-1-0-0)
VS.

Spartans A

A 4th (2-1-0-0)
Sat Nov 23 9:20PM

Highland S

Renegades

D2 5th (1-1-0-1)
VS.

Fighting Loons D2

D2 7th (0-3-0-0)
Sat Nov 23 9:30PM

New Hope S

Minnesota Loons

B3 East 6th (2-2-0-0)
VS.

Saints B3

B3 East 7th (1-1-1-0)
Sat Nov 23 9:30PM

Breck

Northern Gators

C1 East 5th (2-1-0-1)
VS.

Sharks

C1 East 6th (2-1-0-0)
Sat Nov 23 9:30PM

SLP E

Ice Hawks

C3 West 7th (2-2-0-0)
VS.

Spartans C3

C3 West 5th (2-1-0-0)
Sat Nov 23 9:45PM

SLP W

Flying Hellfish

C3 West 9th (0-4-0-0)
VS.

Troopers C3

C3 West 3rd (2-1-0-0)
Sat Nov 23 9:50PM

VMCC W

Kodiaks B2

B2 East 4th (2-1-1-0)
VS.

Spiders B2

B2 East 8th (0-3-0-0)
Sun Nov 24 4:30PM

Highland S

Mosquitos C2

C2 West 7th (1-2-1-0)
VS.

Shame on Ice C2

C2 West 4th (2-1-0-0)
Sun Nov 24 5:15PM

SLP E

Taz Devils

B3 East 5th (2-1-0-0)
VS.

Les Etoiles du Nord B3

B3 East 2nd (3-0-1-0)
Sun Nov 24 5:15PM

EPCC 1

Minnesota Warriors Black

D1 East 9th (1-3-0-0)
VS.

Northern Horde D1

D1 East 5th (2-1-0-0)
Sun Nov 24 6:00PM

Breck

Leafs B3

B3 East 8th (1-2-0-1)
VS.

Yellow Jackets

B3 East 11th (0-3-0-0)
Sun Nov 24 6:10PM

Highland S

Sled Dogs C1

C1 East 2nd (2-0-0-1)
VS.

Mosquitos C1

C1 East 8th (2-2-0-0)
Sun Nov 24 7:00PM

SLP E

Ice Breakers

B3 East 10th (0-4-0-0)
VS.

Chaos B3

B3 East 3rd (3-1-0-0)
Sun Nov 24 7:00PM

EPCC 1

Rebellion

C2 East 7th (2-2-0-0)
VS.

Fighting Ice Fish

C2 East 6th (2-2-0-0)
Sun Nov 24 7:00PM

Woog 1

Chaos C2

C2 East 10th (1-3-0-0)
VS.

Anchors

C2 East 11th (1-3-0-0)
Sun Nov 24 7:15PM

New Hope S

Lumberjacks C1

C1 East 1st (3-0-0-1)
VS.

Spitfires C1

C1 East 11th (1-2-0-0)
Sun Nov 24 7:30PM

BIG 3

Spitfires B2

B2 East 9th (0-3-0-0)
VS.

Jackalopes

B2 East 5th (2-2-0-0)
Sun Nov 24 7:30PM

New Hope N

Marauders

C2 East 12th (1-3-0-0)
VS.

Mastodons North

C2 East 9th (1-2-1-0)
Sun Nov 24 7:40PM

VMCC W

Ligers

B1 2nd (3-0-1-0)
VS.

Venom B1

B1 3rd (3-1-0-0)
Sun Nov 24 7:40PM

Saint Thomas

Zephyrs

B3 East 9th (0-2-1-0)
VS.

Landsharks

B3 East 4th (2-1-1-0)
Sun Nov 24 7:45PM

Richfield 2

Warriors

A 2nd (2-1-0-0)
VS.

Miners

A 5th (2-1-0-0)
Sun Nov 24 7:45PM

Breck

Outlaws B1

B1 5th (2-2-0-0)
VS.

Barons B1

B1 4th (2-2-0-0)
Sun Nov 24 7:45PM

Tria Rink

Moose C3

C3 South 3rd (3-0-0-0)
VS.

Boomsticks

C3 South 4th (3-1-0-0)
Sun Nov 24 7:50PM

Highland S

Slashing Pumpkins

C3 East 4th (2-1-0-0)
VS.

Gold Rush

C3 East 7th (0-3-0-0)
Sun Nov 24 8:40PM

Woog 1

Stars

C3 South 7th (0-3-0-0)
VS.

Arctic Wolves

C3 South 2nd (3-1-0-0)
Sun Nov 24 8:45PM

SLP E

Troopers C1

C1 East 7th (2-1-0-0)
VS.

Lakers C1

C1 East 3rd (2-1-0-1)
Sun Nov 24 8:45PM

EPCC 1

Minnesota Pines

D1 West 5th (2-2-0-0)
VS.

Knights D1

D1 West 2nd (3-0-1-0)
Sun Nov 24 9:00PM

New Hope S

Rack Attack B3

B3 West 5th (2-1-1-0)
VS.

Fighting Loons B3

B3 West 6th (2-2-0-0)
Sun Nov 24 9:15PM

Richfield 1

Summit

A 6th (1-2-0-0)
VS.

Grizzlies

A 7th (0-2-1-0)
Sun Nov 24 9:15PM

BIG 3

Battle Cats

B3 West 4th (2-1-1-0)
VS.

River Pirates

B3 West 1st (4-0-0-0)
Sun Nov 24 9:15PM

New Hope N

Fighting Loons C2

C2 East 2nd (3-1-0-0)
VS.

Norsemen C2

C2 East 5th (2-1-1-0)
Sun Nov 24 9:20PM

VMCC W

Lakers B1

B1 7th (1-3-0-0)
VS.

Mad Dogs

B1 6th (0-1-1-2)
Sun Nov 24 9:20PM

Saint Thomas

Spitfires B3

B3 West 8th (1-3-0-0)
VS.

Barons B3

B3 West 2nd (3-1-0-0)
Sun Nov 24 9:30PM

Richfield 2

Chiefs A

A 8th (0-2-1-0)
VS.

Team America

A 3rd (2-1-0-0)
Sun Nov 24 9:30PM

Breck

Riddlers

B1 8th (0-4-0-0)
VS.

Piranhas

B1 1st (4-0-0-0)
Sun Nov 24 9:30PM

Tria Rink

Black Ice

C3 South 8th (0-4-0-0)
VS.

Royals C3

C3 South 5th (2-1-0-0)
Sun Nov 24 9:30PM

Highland S

Grey Ducks

D1 West 8th (0-4-0-0)
VS.

Ice Cobras

D1 West 7th (1-3-0-0)
Mon Nov 25 7:10PM

Vadnais 2

Hooligans D1

D1 West 3rd (2-2-0-0)
VS.

Troopers D1

D1 West 4th (2-2-0-0)
Mon Nov 25 9:00PM

Richfield 2

Ice Sages

D1 West 6th (2-2-0-0)
VS.

Fighting Walleye D1

D1 West 1st (3-0-1-0)
Mon Nov 25 9:15PM

Richfield 1

Maroons C2

C2 East 3rd (2-1-0-1)
VS.

Sled Dogs C2

C2 East 4th (2-1-1-0)
Mon Nov 25 9:30PM

Breck

Moose C2

C2 East 8th (1-2-1-0)
VS.

Les Etoiles du Nord C2

C2 East 1st (4-0-0-0)
Tue Nov 26 9:15PM

BIG 3

Ice Hogs

B2 East 1st (4-0-0-0)
VS.

Summit Stout

B2 East 2nd (3-0-0-0)
Tue Nov 26 9:15PM

Tria Rink

Wild

B2 East 6th (1-2-0-0)
VS.

Heat

B2 East 7th (1-3-0-0)
Tue Nov 26 9:15PM

Richfield 2

Spartans D1

D1 East 4th (2-1-0-0)
VS.

Minnesota Mallards

D1 East 3rd (2-2-0-0)
Tue Nov 26 9:50PM

Woog 1

Monster Squad

B3 West 10th (0-4-0-0)
VS.

Venom B3

B3 West 3rd (3-1-0-0)
Sat Nov 30 4:00PM

SPA-Drake

Fighting Loons B3

B3 West 6th (2-2-0-0)
VS.

Monster Squad

B3 West 10th (0-4-0-0)
Sat Nov 30 4:20PM

Highland S

Wolf-Rayets D1

D1 East 7th (1-2-0-0)
VS.

Fighting Loons D1

D1 East 1st (3-1-0-0)
Sat Nov 30 5:45PM

SPA-Drake

Jets

C1 West 3rd (2-0-2-0)
VS.

Royals C1

C1 West 7th (1-2-0-1)
Sat Nov 30 6:00PM

SLP E

Fighting Piranhas C1

C1 West 10th (0-2-1-0)
VS.

Leafs C1

C1 West 9th (1-3-0-0)
Sat Nov 30 6:00PM

Highland S

Kan Jammers

D1 East 8th (1-3-0-0)
VS.

Wolfpack

D1 East 6th (1-2-0-0)
Sat Nov 30 7:20PM

VMCC W

Spartans C2

C2 West 1st (3-0-0-0)
VS.

Minnesota Warriors Green

C2 West 2nd (3-0-0-0)
Sat Nov 30 7:40PM

Highland S

Norsemen C1

C1 West 1st (3-0-1-0)
VS.

Avengers

C1 West 8th (1-3-0-0)
Sat Nov 30 7:45PM

Breck

Growlers

A 1st (2-1-0-0)
VS.

Warriors

A 2nd (2-1-0-0)
Sat Nov 30 7:45PM

SLP E

Beavers

C1 West 6th (1-1-1-0)
VS.

Mastodons C1

C1 West 2nd (3-0-0-0)
Sat Nov 30 7:45PM

New Hope S

Minnesota Mild

C2 West 8th (1-1-0-1)
VS.

Troopers C2

C2 West 10th (1-2-0-0)
Sat Nov 30 8:00PM

New Hope N

Chiefs B2

B2 West 3rd (2-1-0-0)
VS.

Lumberjacks B2

B2 West 5th (2-1-0-0)
Sat Nov 30 9:00PM

VMCC W

Lakers C2

C2 West 9th (1-2-0-0)
VS.

Hooligans C2

C2 West 6th (1-1-0-1)
Sat Nov 30 9:20PM

Highland S

Wolf-Rayets C2

C2 West 11th (0-2-0-0)
VS.

Mastodons Black

C2 West 3rd (1-0-1-1)
Sat Nov 30 9:30PM

Breck

Team America

A 3rd (2-1-0-0)
VS.

Summit

A 6th (1-2-0-0)
Sat Nov 30 9:30PM

SLP E

Maroons C1

C1 West 4th (2-2-0-0)
VS.

Chiefs C1

C1 West 5th (1-1-1-0)
Sat Nov 30 9:30PM

New Hope S

Shame On Ice C3

C3 East 8th (0-3-0-0)
VS.

Pines

C3 East 5th (1-2-0-0)
Sat Nov 30 9:45PM

New Hope N

Outlaws B2

B2 West 1st (2-0-1-0)
VS.

Bullheads

B2 West 8th (0-3-0-0)
Sun Dec 1 4:30PM

Highland S

Leftovers

B2 West 2nd (2-1-0-0)
VS.

Spartans B2

B2 West 6th (0-1-1-1)
Sun Dec 1 5:00PM

SLP E

Sota Hill

B2 West 7th (1-2-0-0)
VS.

Rack Attack B2

B2 West 4th (2-1-0-0)
Sun Dec 1 5:15PM

EPCC 1

Fighting Loons D2

D2 7th (0-3-0-0)
VS.

Hussars

D2 6th (1-1-0-1)
Sun Dec 1 6:00PM

Breck

Mastodons North

C2 East 9th (1-2-1-0)
VS.

Fighting Loons C2

C2 East 2nd (3-1-0-0)
Sun Dec 1 6:10PM

Highland S

Spartans A

A 4th (2-1-0-0)
VS.

Chiefs A

A 8th (0-2-1-0)
Sun Dec 1 6:15PM

Richfield 2

Goal Diggers

D2 1st (3-0-0-0)
VS.

Skategoats

D2 3rd (2-1-0-0)
Sun Dec 1 6:45PM

SLP E

Jackalopes

B2 East 5th (2-2-0-0)
VS.

Lakers B2

B2 East 3rd (2-1-1-0)
Sun Dec 1 7:00PM

EPCC 1

Puck Bandits

D2 2nd (3-0-0-0)
VS.

Bold North

D2 4th (2-1-0-0)
Sun Dec 1 7:15PM

New Hope S

Lakers C1

C1 East 3rd (2-1-0-1)
VS.

Sled Dogs C1

C1 East 2nd (2-0-0-1)
Sun Dec 1 7:30PM

BIG 3

Fighting Loons C3

C3 East 6th (0-2-1-0)
VS.

Gold Rush

C3 East 7th (0-3-0-0)
Sun Dec 1 7:30PM

New Hope N

Maroons C3

C3 East 2nd (3-0-0-0)
VS.

Bulls

C3 East 1st (3-0-0-0)
Sun Dec 1 7:40PM

Saint Thomas

Sharks

C1 East 6th (2-1-0-0)
VS.

Lumberjacks C1

C1 East 1st (3-0-0-1)
Sun Dec 1 7:40PM

VMCC W

Boomsticks

C3 South 4th (3-1-0-0)
VS.

Knights C3

C3 South 6th (2-2-0-0)
Sun Dec 1 7:45PM

Tria Rink

Les Etoiles du Nord B3

B3 East 2nd (3-0-1-0)
VS.

Phantoms

B3 East 1st (4-0-0-0)
Sun Dec 1 7:45PM

Breck

Fighting Walleye C3

C3 East 3rd (2-0-1-0)
VS.

Slashing Pumpkins

C3 East 4th (2-1-0-0)
Sun Dec 1 7:50PM

Highland S

Hooligans C3

C3 West 1st (3-1-0-0)
VS.

Nordeasters

C3 West 6th (1-1-2-0)
Sun Dec 1 8:00PM

Richfield 2

Minnesota Mallards

D1 East 3rd (2-2-0-0)
VS.

Moose D1

D1 East 2nd (3-1-0-0)
Sun Dec 1 8:30PM

SLP E

Mad Dogs

B1 6th (0-1-1-2)
VS.

Riddlers

B1 8th (0-4-0-0)
Sun Dec 1 8:45PM

EPCC 1

Sharks with frickin lasers

D2 8th (0-3-0-0)
VS.

Renegades

D2 5th (1-1-0-1)
Sun Dec 1 9:00PM

New Hope S

Mosquitos C1

C1 East 8th (2-2-0-0)
VS.

Shame On Ice C1

C1 East 9th (1-3-0-0)
Sun Dec 1 9:15PM

Richfield 1

Grizzlies

A 7th (0-2-1-0)
VS.

Miners

A 5th (2-1-0-0)
Sun Dec 1 9:15PM

BIG 3

Minnesota Warriors Green

C2 West 2nd (3-0-0-0)
VS.

Roadrunners

C2 West 5th (2-2-0-0)
Sun Dec 1 9:15PM

New Hope N

Arctic Wolves

C3 South 2nd (3-1-0-0)
VS.

Moose C3

C3 South 3rd (3-0-0-0)
Sun Dec 1 9:20PM

Saint Thomas

Fighting Piranhas B3

B3 West 7th (2-2-0-0)
VS.

Northern Horde B3

B3 West 9th (0-4-0-0)
Sun Dec 1 9:20PM

VMCC W

Blade Runners

C3 West 4th (2-2-0-0)
VS.

Spiders C3

C3 West 2nd (2-0-1-0)
Sun Dec 1 9:30PM

Tria Rink

Saints B3

B3 East 7th (1-1-1-0)
VS.

Leafs B3

B3 East 8th (1-2-0-1)
Sun Dec 1 9:30PM

Highland S

Spitfires C1

C1 East 11th (1-2-0-0)
VS.

Fighting Loons C1

C1 East 4th (2-1-0-1)
Sun Dec 1 9:30PM

Breck

Spartans C3

C3 West 5th (2-1-0-0)
VS.

Flying Hellfish

C3 West 9th (0-4-0-0)
Sun Dec 1 9:45PM

Richfield 2

Ice Cobras

D1 West 7th (1-3-0-0)
VS.

Minnesota Pines

D1 West 5th (2-2-0-0)
Mon Dec 2 6:40PM

Vadnais 2

River Pirates

B3 West 1st (4-0-0-0)
VS.

Spitfires B3

B3 West 8th (1-3-0-0)
Mon Dec 2 8:20PM

Vadnais 2

Barons B3

B3 West 2nd (3-1-0-0)
VS.

Rack Attack B3

B3 West 5th (2-1-1-0)
Mon Dec 2 9:00PM

Tria Rink

Piranhas

B1 1st (4-0-0-0)
VS.

Outlaws B1

B1 5th (2-2-0-0)
Mon Dec 2 9:00PM

Richfield 2

Bulldogs

C1 East 10th (1-3-0-0)
VS.

Troopers C1

C1 East 7th (2-1-0-0)
Mon Dec 2 9:15PM

Richfield 1

Les Etoiles du Nord C3

C3 South 9th (0-3-0-0)
VS.

Black Ice

C3 South 8th (0-4-0-0)
Mon Dec 2 9:30PM

Breck

Venom B1

B1 3rd (3-1-0-0)
VS.

Lakers B1

B1 7th (1-3-0-0)
Tue Dec 3 9:15PM

Tria Rink

Norsemen C2

C2 East 5th (2-1-1-0)
VS.

Chaos C2

C2 East 10th (1-3-0-0)
Tue Dec 3 9:30PM

Richfield 2

Barons B1

B1 4th (2-2-0-0)
VS.

Ligers

B1 2nd (3-0-1-0)
Tue Dec 3 9:40PM

Hopkins

Anchors

C2 East 11th (1-3-0-0)
VS.

Rebellion

C2 East 7th (2-2-0-0)
Tue Dec 3 9:45PM

Northeast

Yellow Jackets

B3 East 11th (0-3-0-0)
VS.

Ice Breakers

B3 East 10th (0-4-0-0)
Wed Dec 4 9:00PM

Tria Rink

Fighting Ice Fish

C2 East 6th (2-2-0-0)
VS.

Moose C2

C2 East 8th (1-2-1-0)
Wed Dec 4 9:45PM

SLP E

Northern Horde D1

D1 East 5th (2-1-0-0)
VS.

Kan Jammers

D1 East 8th (1-3-0-0)
Thu Dec 5 8:50PM

Vadnais 2

Landsharks

B3 East 4th (2-1-1-0)
VS.

Taz Devils

B3 East 5th (2-1-0-0)
Thu Dec 5 9:00PM

Parade S

Chaos B3

B3 East 3rd (3-1-0-0)
VS.

Zephyrs

B3 East 9th (0-2-1-0)
Thu Dec 5 9:30PM

Breck

Knights D1

D1 West 2nd (3-0-1-0)
VS.

Ice Sages

D1 West 6th (2-2-0-0)